Oliwia

Dlaczego warto wybrać stal ocynkowaną ogniowo?

Stal ocynkowana ogniowo nie tylko chroni przed korozją, posiada również szereg innych zalet. Przede wszystkim cynkowanie ogniowe, sprawia, że produkty są uniwersalne, mają długą trwałość i maksymalnie obniżają koszty podczas użytkowania. Cynkowanie ogniowe

Niska cena cynkowania ogniowego

Producenci, architekci, planiści i inżynierowi mają wrażenie, że stal ocynkowana musi być zaporowo droga. Kiedy jednak otrzymują wyceny dotyczące stali ocynkowanej zmieniają zdanie. Stwierdzają, że cynkowanie jest bardzo realistyczną opcją konstrukcyjną.

Koszty farb i powłok proszkowych do stali w ciągu kilku ostatnich lat znacznie wzrosły. Jednak koszt cynku pozostał stosunkowo stabilny. A biorąc pod uwagę koszty utrzymania, stal ocynkowana jest zdecydowanie tańszym materiałem budowlanym. Dzieje się tak dlatego, że koszty konserwacji są zwykle wyższe, od kosztów materiałów budowlanych w okresie eksploatacji konstrukcji. Ponadto koszty wyłączenia budynku z powodu konserwacji, mogą w całym okresie jego użytkowania, znacznie przewyższać koszty materiałów budowlanych.

Niskie koszty utrzymania stali cynkowanej ogniowo

Nie trzeba wiele robić, aby konserwować stal ocynkowaną. Trzeba naprawiać uszkodzenia od ognia i mechaniczne ścieranie. Dotyczy to jednak każdego materiału budowlanego. Jednak w przypadku cynkowania ogniowego nigdy nie musisz ponownie nakładać farb i proszków. Warstwa ochronna jest dosłownie częścią metalu pod nią, dzięki temu stal będzie zawsze w doskonałym stanie.

Całkowita ochrona stali, dzięki cynkowaniu ogniowemu

Cynkowanie ogniowe to proces całkowitego zanurzenia. Każdy milimetr kwadratowy powierzchni stali jest zanurzany w stopionym cynku, tworząc ochronny stop żelazo-cynk pokryty czystym cynkiem. Cynk selektywnie reaguje ze związkami korozyjnymi, aby chronić znajdujące się pod nim żelazo i nawet jeśli niewielka powierzchnia górnej powłoki cynku zostanie uszkodzona, stop żelazo-cynk nadal działa w walce z korozją.

Przewidywany czas pierwszej konserwacji stali ocynkowanej wynosi 50 lat lub więcej. To ogromne oszczędności w porównaniu z innymi materiałami.

Łatwość w użytkowaniu stali cynkowanej ogniowo

Spawanie stali nierdzewnej to wyzwanie techniczne. Spawanie stali ocynkowanej nadal wymaga umiejętności spawalniczych. Wymaga jednak mniejszej liczby zabezpieczeń i zapewnia lepszy profil bezpieczeństwa pracownika niż większość innych metali.

Szybki obrót stali ocynkowanej ogniowo

Ocynkownie są przyzwyczajone do spełniania potrzeb klientów, którzy potrzebują stali ocynkowanej i potrzebują jej teraz. A ponieważ stal ocynkowana ogniowo jest odporna na działanie normalnych poziomów wilgotności, normalnych zmian temperatury i światła UV – łatwo jest przechowywać zapas części ocynkowanych do natychmiastowej wymiany.